W pierwszy dzień wiosny Słuchacze Piastowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się na wystawę „Matejko nieznany. Dzieła z kolekcji prywatnych” do Zamku Królewskiego W Warszawie. Pan Piotr Czerwiński z Warszawskie Sprawy przybliżył Słuchaczom postać Matejki oraz oprowadził po Zamku, umilając czas opowieściami i anegdotami. Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania

Kolejne spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się 20.03.2024r.  Wykład przeprowadził Pan Robert Szewczyk „Narodowe Parki Przyszłości”.
Dziękuję wszystkim przybyłym uczestnikom
Nasi wspaniali słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku 14.03.2024r. wybrali się na multimedialną wystawę: Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo.
Wystawa warta zobaczenia. Było zjawiskowo.
06.03.2024 słuchacze Piastowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli przyjemność wysłuchać wykładu Pana Sławomira Szczockiego „Kobieta-Królowa-Święta. Jadwiga Andegaweńska 650. rocznicę urodzin”.
Na wszystkich zgromadzonych czekała słodka niespodzianka z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn.
Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego 🤩
Dziękuję wszystkim za tak liczną obecność na dzisiejszym spotkaniu.
W miniony czwartek 29.02.2024r.  grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Piastowa, wybrała się do Muzeum Narodowego w Warszawie w ramach spaceru po Warszawie.
Wystawa Malarstwa XIX Wieku „ubrana” w słowa Pana Piotra z Warszawskie Sprawy zachwyciła wszystkich zebranych.

21.02.2024r. słuchacze Piastowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na kolejnym wykładzie, który przeprowadził Pan Igor Pogorzelski. Temat „Tango i jego kultura” na długo pozostanie w naszej pamięci. Było wspaniale. Dziękujemy Panu Igorowi oraz wszystkim słuchaczom UTW

07.02.2024r. o godz. 11:00 rozpoczął się XXI semestr Piastowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład inauguracja wygłosił Pan Piotr Kociszewski „Podróże po literaturze…na tropie polskich szlaków literackich”. Bardzo dziękujemy wszystkim słuchaczom za tak liczne przybycie i pozytywną energię na ten semestr.

Ostatni wykład w tym semestrze… ależ szybko zleciało.
Pani Barbara Tichy przybliżyła słuchaczom UTW twórczość artysty Christo. Land Art. Sztuka w krajobrazie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za chęć uczestnictwa w wykładach, wyjściach do muzeum czy spacerach po Warszawie.
Do zobaczenia na wykładach w XXI Semestrze Piastowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piastowie.

W pierwszą środę 2024r, z wykładem dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gościł u nas Pan Daniel Sukniewicz. Przybliżył nam postać Konrada Mazowieckiego.

Ależ to było wspaniałe spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykładzie Pani Beaty Artymowskiej 20.12.2023r. Z pięknym kolędowanie przybyły do nas dzieci z Przedszkola nr 1.

14.12.2023r. w ramach spaceru po Warszawie, razem z Panem Pioterem Czerwińskim z Warszawskie Sprawy słuchacze Utw w Piastowie odwiedzili niedawno otwarte Muzeum Historii Polski. Sam budynek robi wielkie wrażenie, a wystawa czasowa, po której oprowadził i poopowiadał nam Pan Piotr przeszła nasz wyobrażenie.
Było wspaniale, a wiązanie pasa kontuszowego nie jest dla nas już żadną tajemnicą

06.12 w  mikołajkowej atmosferze słuchacze UTW w Piastowie mieli przyjemność wysłuchać wykładu Pana Daniela Sukniewicza „Największa zagadka kryminalna Mazowsza. Śmierć ostatnich książąt mazowieckich”

16.11.23 Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku spacerowali w Warszawie śladami bohaterów LALKI Bolesława Prusa. Warszawskie Sprawy Pan Piotr Czerwiński przybliżył uczestnikom spotkania postaci powieści-Stanisława Wokulskiego i Izabelę Łęckią. Dziękuję wszystkim uczestnikom

15.11.23r. Pan Adam Raszewski przybliżył słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku jak cudzoziemcy widzą Polaków i Polskę

W  środę  08.11.2023r. Pani Malwina Pietrala przybliżyła słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku co kryje się pod słowem PODOLOGIA.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych 26.10.2023r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się do Muzeum Narodowego w Warszawie. Wystawa Egipt, Mezopotamia robi niesamowite wrażenie. Historie opowiedziane przez panią przewodnik przeniosły słuchaczy w świat sztuki starożytnej.

W środę (25.10) w Miejski Ośrodek Kultury gościł Pan Michał Szulim z wkładem „Sycylia z bardzo bliska” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

19.10 Słuchacze Piastowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się na spacer po Warszawie z przewodnikiem Panem Piotrem Czerwińskim. Spacerując śladami Fryderyka Chopina dotarli na Plac Piłsudskiego, na którym mieli przyjemność zwiedzić piwnice Pałacu Saskiego.

18.10.2023 słuchacze UTW w Piastowie uczestniczyli w warsztatach „Nowoczesny senior” dzięki Fundacji Digital Poland.

11.10.23 mieliśmy przyjemność gościć Pana Andrzeja Pasławskiego, który „oprowadził” słuchaczy Piastowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku po nieoczywistych miejscach Norymbergii.

27.09.2023r. uroczyście rozpoczęliśmy
XX semestr Piastowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład inauguracyjny poprowadził Pan Radosław Romaniuk, przybliżając nam poezję Wisławy Szymborskiej.

Archiwum

Close Menu
Rozmiar czcionki
Kontrast