W miniony piątek 03.03.23r. w sali kolumnowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Anny Sawickiej -Sawanny.
Był to wyjątkowy wernisaż, wspomnienie twórczości Sawanny. Po wprowadzeniu prof. Ryszarda Sekuły, który przedstawił po krótce jak wyglądała twórczość artystki, zabrał głos mąż Pani Anny Sawickiej, opowiedział o tym jak powstawały jej prace.
Po krótkim wstępie uczestnicy wydarzenia przy akompaniamencie skrzypaczki Anny Góral -Tomaszewskij, zwiedzali wystawę.
Pani Ania była uczestniczką Klubu Plastyka Walor od 2005 roku, poza tym uczestniczyła w wielu grupach i środowiskach twórczych. Tworzyła w bardzo wielu technikach. Oprócz malarstwa i rysunku tworzyła niesamowite fotografie i pisała ikony.
Wystawa prac pani Anny Sawickiej to tylko namiastka Jej dorobku artystycznego, nie mniej jednak warta odwiedzenia. Można ją obejrzeć w godzinach pracy ośrodka do 30.03.
Serdecznie zapraszamy.