W minioną sobotę 09.09.2023r. o godz. 11:00 w Parku przy Willi Millera, odbyła się 12 edycja Narodowego Czytania. W tym roku mogliśmy usłyszeć fragmenty książki Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Przybyłych gości przywitała Pani Wanda Przybylak – p.o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie oraz Pani Honorata Wróblewska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piastowie. Narodowe Czytanie poprowadził Pan Jerzy Łazewski, który również zaprezentował fragment utworu. O oprawę muzyczną zadbał zespół Classic Trio, który umilił czas pięknymi utworami muzycznymi uczestnikom wydarzenia.  W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta Piastowa – Pan Grzegorz Szuplewski.

Uczestnicy otrzymali piękne wydanie książki „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, pamiątkowe dyplomy oraz bilety do kina na wybrany seans filmowy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności:

uczniom i nauczycielom:

• ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica
  • ze Szkoło Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego
  • z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza
  • z Zespołu Szkół im. Fridtjofa Nansena
  • z Przedszkola nr 1
  • z Przedszkola nr 4
  • Pani Dyrektor oraz Pani vice Dyrektor z Przedszkola nr 3
  • Pani Elżbiecie Budzyńskiej – mieszkance Piastowa
  • Pani Monice z Miejskiej Biblioteki Publicznej
  • oraz pracownikom Urzędu Miasta w Piastowie

W przyszłym roku zapraszamy na 13-stą edycję Narodowego Czytania i wysłuchania fragmentów książki „Kordian” Juliusza Słowackiego.