Doroczne święto malarstwa w Piastowie

              W piątek 12.05.2023r. o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie odbyło się rozstrzygnięcie XXIV Przeglądu Twórczości  Plastycznej Interpretacje 2023 temat tegorocznego konkursu – Wiosna i ja. Przegląd plastyczny odbył  się pod patronatem Burmistrza miasta Piastowa Pana Grzegorza Szuplewskiego oraz pod patronatem Starosty Pruszkowskiego Pana Krzysztofa Rymuzy.

               W konkursie wzięło udział 41 uczestników, wpłynęło 41 prac w formacie 40×40. Jury w składzie: Prof. zw. ASP Ryszard Sekuła, Mgr Sztuki Katarzyna Ludwiczak, Mgr Sztuki Miriam Brzezińska przyznało 3 główne nagrody: 1 miejsce – Jolanta Mazur, 2 miejsce- Paweł Ber, 3 miejsce – Marta Gronkiewicz. Wyróżnienia otrzymali: Zofia Niewrzedowska, Elżbieta Zasłona, Jadwiga Ziarno, jury również przyznało wyróżnienie honorowe, które otrzymał pan Henryk Gaj. Wszystkim laureatom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

               Artyści zabrali nas w przepiękną i osobistą podróż w akompaniamencie wiosennych barw. Dziękujemy za liczne przybycie na wernisaż i już w tym roku zachęcamy do udziału w przyszłorocznym jubileuszowym XXV Przeglądzie Twórczości Plastycznej Interpretacje 2024. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy pokonkursowej, która będzie czynna do 12.06.2023r.

Close Menu
Rozmiar czcionki
Kontrast