W piątek 18.11.2022r o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie odbyło się spotkanie poświęcone pamięci  poety Pana Pawła Kubiaka.

Paweł Kubiak  był organizatorem  spotkań autorskich , turnieju jednego wiersza, plenerów poetyckich nad Utratą a przede wszystkim był pomysłodawcą i głównym organizatorem  Ogólnopolskiego  Konkursu Poetyckiego organizowanego przez Konfraternię Poetycką „Biesiada”, Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Piastowie.

Podczas spotkania odbył się spektakl przygotowany przez Panią Joannę Godlewską –„Jego twórczość” – upamiętniający twórczość Pawła Kubiaka.  Przyjaciele poety  uczcili jego pamięć prezentując swoje wiersze, wspominając jego twórczość prace oraz jego samego.

Oprawę muzyczną przygotował Pan Marcin Wojtaś, który wykonał utwory m.in. Jacka Kaczmarskiego. Na spotkaniu odbyła się promocja ostatniego tomiku poezji Pana Pawła Kubiaka „Które idą za mną”.

Wieczór poświęcony Pawłowi Kubiakowi poprowadziła Joanna Szczuka – córka zmarłego poety.