W miniony weekend (4-5 września) mogliśmy wspólnie bawić się na Dniach Piastowa.

W sobotę 4 września  odbyła się Dziesiąta Edycja Narodowego Czytania, którą współorganizowaliśmy razem z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Poprowadził ją aktor, dr sztuk i- Jerzy Łazewski.  W tym roku wspólnie czytaliśmy „Moralność Pani Dulskiej” – dramat Gabrieli Zapolskiej.

W Narodowym Czytaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Piastowie, przygotowani przez Panie-Monikę Szuplewską oraz Urszulę Zaorską, którzy zaprezentowali własną interpretację pierwszych 6 scen utworu.

Udział wzięły także mieszkanki Piastowa – Pani Teresa Pniewska -Kazimierska i  Elżbieta Budzyńska. oraz nauczycielki z Miejskiego Przedszkola nr  4 -Panie  Ewa Ziętala, Sylwia Żebrowska, Żaneta Makowiecka oraz Katarzyna Gołos. Wystąpili także  uczniowie Szkoły Podstawowej nr  1 im. Stanisława Staszica w Piastowie, których – przygotowała  Pani Magdalena Tarabasz oraz uczniowie Liceum im. Adama Mickiewicza w Piastowie przygotowani przez Panią Jolantę Gąsiewską.

Na zakończenie Narodowego Czytania na scenie pojawiła się wiceburmistrz miasta Piastów – Pani Maria Makowska oraz prowadzący Jerzy Łazewski, którzy wspólnie odczytali ostatni fragment utworu.

Podczas pierwszego dnia na scenie pojawili się znani artyści disco polo: Freaky Boys, Artez, Dejw oraz Extazy, a wszyscy zgromadzeni dali się porwać tanecznym rytmom.

Drugiego dnia na scenie zaprezentowali się uczestnicy zajęć  organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury. Pojawili się zarówno tancerze z grupy Vulcan, działającej od 17 lat i prowadzonej przez Panią Katarzynę Bartoszewicz oraz uczestnicy zajęć wokalnych prowadzonych przez Panią Bogumiłę Ostrovnoi. Wieczorem wystąpił  zespół Pink Roses, który wprowadził wszystkich w koncertowy nastrój.  Zwieńczeniem tegorocznych Dni Piastowa był koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz, na którym tłumnie zjawili się mieszkańcy naszego miasta. Niedzielne występy dzieci i koncerty zapowiadał pochodzący z Piastowa aktor, absolwent wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki -Adrian Brząkała.