XXVII Piastowska Biesiada Poetycka -fotorelacja

Pośród fal epidemii

 

   Po kilku miesiącach odosobnienia udało się spotkać poetom związanym z Konfraternią Poetycką „Biesiada” i piastowskim konkursem poetyckim. Gościnnie w klubie „Novus” Spółdzielni Mieszkaniowej, na przestronnej sali 26 września odbyła się XXVII Piastowska Biesiada Poetycka. Uczestniczyło około 30 osób (rotacja), głównie poetów z Mazowsza oraz laureatów dorocznego konkursu. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Pruszkowskiego pana Krzysztofa Rymuzy.

   Poeci nie byli sami. Uczestniczyła pani dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, głównego organizatora, Wanda Przybylak i pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, głównego sponsora, Honorata Wróblewska. Środowisko poetyckie kłania się nisko i pięknie, wielce dziękuje!

   Było przyjacielsko, blisko i serdecznie, wzmacnialiśmy się słowem poetyckim i nadzieją. Dzięki uprzejmości pań z Miejskiej Biblioteki Publicznej funkcjonował stoli wydawniczy, przeważnie poetycki. Zjedliśmy smaczny obiad i muszę wspomnieć o wykwintnych ciasteczkach, kawie i herbacie.

   Ogromne podziękowania poetów kieruję pod adresem Spółdzielni Mieszkaniowej w Piastowie, która udostępniła nam salę i służyła wszelką pomocą organizacyjną i kulinarną. Mam nadzieję, że nasi goście z Zabrza, Bielska-Białej, Dębnicy Kaszubskiej, Wrocławia i Radomia czuli się jak u siebie.

   Choć wielu chciałoby inaczej – słowiańszczyzna żyje duchem!

 

                        Paweł Kubiak

Close Menu
Rozmiar czcionki
Kontrast