KU DOBRU

19 maja po raz kolejny zostało zorganizowane wyjątkowe spotkanie KU DOBRU. Na placu OSP przy ul. Warszawskiej 24 odbyła się XII integracyjna impreza kulturalno-rekreacyjna dla osób niepełnosprawnych, organizowana od 2004 roku przez Miejski Ośrodek Kultury wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez p.o. Dyrektora MOK Wandę Przybylak gości: Pana Grzegorza Szuplewskiego Burmistrza Miasta Piastowa,    Panią Ewę Borodzicz – Członka Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Panią Hannę Szymańską Dyrektor PCPR w Pruszkowie, Grzegorza Kozłowskiego Kierownika Zespołu Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej. Ks. Marek Wolniewicz z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Piastowa pobłogosławił wszystkich przybyłych.
Mieliśmy zaszczyt gościć wspaniałe i niezwykle utalentowane osoby. Swoje umiejętności artystyczne prezentowali podopieczni: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ks. J. Twardowskiego w Pruszkowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” w Czubinie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Pruszkowie, Domu Pomocy Społecznej w Czubinie, Niepublicznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Brwinowie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, Środowiskowego Domu Samopomocy Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych, Środowiskowego Domu Samopomocy „Na Górce” w Brwinowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej „Ognisko” w Pruszkowie. Grupy biorące udział w występach zostały obdarowane zestawami instrumentów.

Celem przedsięwzięcia jest zintegrowanie osób niepełnosprawnych z otoczeniem, wsparcie ich opiekunów w tak ważnym zadaniu jakim jest opieka nad tymi osobami ale także pokazanie im, że świat i ludzie są na nich otwarci i chętni do współpracy z nimi w różnych dziedzinach życia. Impreza ma za zadanie także uwrażliwić społeczność, młodzież na problemy z jakimi borykają się zarówno osoby niepełnosprawne jak i ich rodzice/opiekunowie. Dzięki tym spotkaniom uświadamiamy sobie i innym, że często nie doceniamy tego co sami mamy, żyjemy dniem wczorajszym i jutrzejszym zamiast skupić się na obecnej chwili i czerpać z niej jak najwięcej. Osoby biorące udział w tym spotkaniu pokazują doskonale jak można cieszyć się z małych rzeczy, jak czerpać przyjemność z tego co jest tu i teraz. Kto wie co nas czeka jutro….nic nie jest dane nam na zawsze.

Wyrazy wdzięczności jak co roku należą się wolontariuszom z piastowskiego LO im. A. Mickiewicza w Piastowie oraz Harcerzom z hufca ZHP Piastów, którzy czynnie włączyli się w pomoc przy organizacji i wspólnej zabawie. Z pomocą również przybyła OSP w Piastowie – udostępniając plac, na którym odbyła się impreza.

Wszechobecną  podczas imprezy radość i autentyczność trudno opisać, a przeżywanie szczerych emocji pozwala zapomnieć o całym świecie. Tradycją już stało się odciskanie dłoni na wielkich sercach, które są wizytówką imprezy KU DOBRU oraz wypuszczenie w niebo balonów symbolizujących marzenia i nadzieję, które każdy z nas nosi w sobie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję do wspólnej zabawy i spędzenia czasu.

http://mokpiastow.pl/index.php/home/galeria/157-ku-dobru-2016

Close Menu
Rozmiar czcionki
Kontrast