Smykofonia

Zimowy spacerek w piastowskim MOK-u

15.12.2019r. o godz. 10:00 w Sali kolumnowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piastowie odbyła się Smykofonia, czyli spotkanie najmłodszych z muzyką na żywo. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach „Smykofonii na Mazowszu – sezonu koncertowego dla melomaluszków 2019”. Koncerty Smykofonii wyróżniają się przyjaznym klimatem, swobodną atmosferą oraz wysoką jakością muzyki, przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-5 lat.

Koncert w wykonaniu The New Warsaw Trio  w składzie: Przemysław Skałuba – klarnet, Rafał Grząska – akordeon, Marcin Fidos oraz gościnnie Marcin Lemiszewski – ksylofn, dzwonki, perkusonalia wprowadził uczestników w nastrój zimowo świąteczny.  Natomiast prowadząca koncert pani Viola Łabanow  (prezes Fundacji Muzyka jest dla wszystkich) zachęcała wszystkich do wspólnego grania oraz śpiewania. W programie koncertu znalazły się utwory : J.S. Bacha, A. Vivaldiego, P. Czajkowskiego, M. Musorgskiego a także  pastorałki, kolędy oraz piosenki.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia, zarówno dzieci jak i dorośli byli bardzo zadowoleni, twórczo i aktywnie spędzili czas. Co więcej, chcą częściej uczestniczyć w tego typu spotkaniach.

Close Menu