• Zajęcia 2018/2019

  Zapisy telefoniczne lub w sekretariacie MOK
  Więcej...
 • Konkurs na najpiękniejszy pierniczek bożonarodzeniowy

  Termin składania prac do 23.11.2018 r.
  Więcej...
 • Warsztaty tworzenia kotylionów narodowych

  27.10.2018 r. godz. 10.00
  Więcej...
 • Miejski konkurs historyczno-plastyczny

  Termin składania prac do 29.10.2018 r.
  Więcej...

Klub Plastyka WALOR

(dla dorosłych)

Klub Plastyka Walor został założony w 1988 roku przez plastyk MOK Teresę Gieracha. Była opiekunem klubu do roku 2003.

Obecnie instruktorem Waloru jest artysta plastyk Aneta Stosio, absolwentka Wydziału Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie oraz Wydziału Pedagogicznego i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. 

W roku 2018 Klub Plastyka Walor będzie obchodził 30 lecie swojego istnienia.

Członkowie klubu to wytrawni malarze i rysownicy, którzy doskonale opanowali różne techniki plastyczne. Brali udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych konkursach oraz przeglądach, gdzie wielokrotnie zdobywali nagrody i wyróżnienia. Uczestniczą w plenerach malarskich i warsztatach, podczas których mają możliwość szlifowania swoich umiejętności w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

Konsultantem artystycznym i opiekunem klubu jest ASP w Warszawie profesor Ryszard Sekuła, mieszkaniec Piastowa. Zajęcia w Klubie Plastyka WALOR obejmują ćwiczenia z rysunku i malarstwa. W pracowni klubowicze ćwiczą swoje umiejętności na podstawie martwych natur lub modela, wykonują także prace z wyobraźni lub kopiują.

Od roku 2016 w klubie odbywają się ROZMOWY O SZTUCE. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką w poniedziałki w godzinach 17.00 - 19.00 do sali plastycznej MOK, I piętro.  

http://www.walor88.blogspot.com/

 

 

walor3

walor2

 walor1

 

n1