• Lato w mieście 2019

    Zapisy od 10.06.2019 r. od godz. 18.00
    Więcej...

19 maja po raz kolejny zostało zorganizowane wyjątkowe spotkanie KU DOBRU. Na placu OSP przy ul. Warszawskiej 24 odbyła się XII integracyjna impreza kulturalno-rekreacyjna dla osób niepełnosprawnych, organizowana od 2004 roku przez Miejski Ośrodek Kultury wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez p.o. Dyrektora MOK Wandę Przybylak gości: Pana Grzegorza Szuplewskiego Burmistrza Miasta Piastowa,    Panią Ewę Borodzicz – Członka Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Panią Hannę Szymańską Dyrektor PCPR w Pruszkowie, Grzegorza Kozłowskiego Kierownika Zespołu Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej. Ks. Marek Wolniewicz z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Piastowa pobłogosławił wszystkich przybyłych.
Mieliśmy zaszczyt gościć wspaniałe i niezwykle utalentowane osoby. Swoje umiejętności artystyczne prezentowali podopieczni: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ks. J. Twardowskiego w Pruszkowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” w Czubinie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Pruszkowie, Domu Pomocy Społecznej w Czubinie, Niepublicznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Brwinowie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, Środowiskowego Domu Samopomocy Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych, Środowiskowego Domu Samopomocy „Na Górce” w Brwinowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej „Ognisko” w Pruszkowie.
Grupy biorące udział w występach zostały obdarowane zestawami instrumentów.

Celem przedsięwzięcia jest zintegrowanie osób niepełnosprawnych z otoczeniem, wsparcie ich opiekunów w tak ważnym zadaniu jakim jest opieka nad tymi osobami ale także pokazanie im, że świat i ludzie są na nich otwarci i chętni do współpracy z nimi w różnych dziedzinach życia. Impreza ma za zadanie także uwrażliwić społeczność, młodzież na problemy z jakimi borykają się zarówno osoby niepełnosprawne jak i ich rodzice/opiekunowie. Dzięki tym spotkaniom uświadamiamy sobie i innym, że często nie doceniamy tego co sami mamy, żyjemy dniem wczorajszym i jutrzejszym zamiast skupić się na obecnej chwili i czerpać z niej jak najwięcej. Osoby biorące udział w tym spotkaniu pokazują doskonale jak można cieszyć się z małych rzeczy, jak czerpać przyjemność z tego co jest tu i teraz. Kto wie co nas czeka jutro….nic nie jest dane nam na zawsze.

Wyrazy wdzięczności jak co roku należą się wolontariuszom z piastowskiego LO im. A. Mickiewicza w Piastowie oraz Harcerzom z hufca ZHP Piastów, którzy czynnie włączyli się w pomoc przy organizacji i wspólnej zabawie. Z pomocą również przybyła OSP w Piastowie – udostępniając plac, na którym odbyła się impreza.

Wszechobecną  podczas imprezy radość i autentyczność trudno opisać, a przeżywanie szczerych emocji pozwala zapomnieć o całym świecie. Tradycją już stało się odciskanie dłoni na wielkich sercach, które są wizytówką imprezy KU DOBRU oraz wypuszczenie w niebo balonów symbolizujących marzenia i nadzieję, które każdy z nas nosi w sobie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję do wspólnej zabawy i spędzenia czasu.

 

http://mokpiastow.pl/index.php/home/galeria/157-ku-dobru-2016