17 maja bieżącego roku przy wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Pruszkowa, Starostwa Pruszkowskiego oraz Burmistrza Miasta Piastowa w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się XIV edycja integracyjnej imprezy kulturalno-rekreacyjnej KU DOBRU. Przedsięwzięcie to zrzesza osoby niepełnosprawne, zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe.

Na dworze deszcz a w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury rozpromienione buzie od uśmiechu. Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich gości przez dyrektor MOK Wandę Przybylak. W imieniu Starosty głos zabrał wicestarosta Krzysztof Rymuza. Zgromadzonych pobłogosławił Marek Wolniewicz Ksiądz Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Miłym akcentem była słodka niespodzianka – kosz pełen słodyczy ufundowany przez dyrektora Centrum Pomocy Rodzinie  Radosława Kowalczyka.

W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło 11 placówek z powiatu pruszkowskiego oraz grodziskiego: Dom Pomocy Społecznej w Czubinie, Warsztat Terapii Zajęciowej „Ognisko” w Pruszkowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Pruszkowie, Warsztat Terapii Zajęciowej Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” w Czubinie, Niepubliczna Szkołaz oddziałami gimnazjalnymi im. Ks. Arcybp. Zygmunta Felińskiego w Brwinowie, Środowiskowy Dom Samopomocy Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej w Podkowie Leśnej, Środowiskowy Dom Samopomocy „Na Górce” w Pruszkowie, Dom Pomocy Społecznej KSNAW w Brwinowie, Zespół Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim oraz Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „Sprawni Razem” w Piastowie.

Po części oficjalnej nadszedł długo wyczekiwany moment - występy artystów na scenie. Każda z zaprezentowanych placówek zaskoczyła kunsztem przygotowania ale także ładunkiem emocjonalnym jaki niósł za sobą przekaz danej prezentacji. Mimo niesprzyjającej aury humory i pogoda ducha wszystkim dopisywały. Występujące zespoły zostały nagrodzone zestawami instrumentów, które pomogą im w kształtowaniu i pogłębianiu muzycznych pasji. Zaangażowani w pomoc byli również młodzi wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie oraz harcerze z Hufca Piastów, którzy opiekowali się swoimi podopiecznymi podczas trwania całego wydarzenia. Po wspólnym obiedzie, odbyło się tradycyjne odbicie dłoni na sercach, w niebo zaś poleciały balony czerwone i niebieskie symbolizujące marzenia i radości wszystkich biorących udział w tym niezwykłym spotkaniu. Organizatorzy dziękują wszystkim i już dziś zapraszają na jubileuszową edycję KU DOBRU. Pamiętajmy, „Wszystko co łączy ludzi, jest dobrem i pięknem…” jak pisał Lew Tołstoj.