Rok po jubileuszu

   Była to udana impreza. Poczynając od pogody,  wszyscy stanęli na wysokości zadania, organizatorzy, poeci oraz publiczność. Nie zawiedli kucharze i kelnerzy karczmy „Dwa Bażanty”, w której jedliśmy obiad. Niezwykle odprężające i integrujące były spacery przez centrum miasta na- i z obiadu, m.in. obok pomnika Bogny i Jerzego Sokorskich, miejskiej mini-tężni, siedziby Rady Miasta i Burmistrza, stacji PKP, targowiska.

   Była z nami pani dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Wanda Przybylak i Miejskiej Biblioteki Publicznej Honorata Wróblewska, i pani Marlenka z sekretariatu, bez której nic by, albo niewiele.. Dziękujemy.

   XXVI Piastowska Biesiada Poetycka zgromadziła kilkudziesięciu poetów i miłośników wypowiedzi poetyckiej. Przybyli laureaci ogólnopolskiego konkursu poetyckiego na czele ze zwycięzcą, Krzysztofem Ziemskim z Zielonej Góry, zdobywcą II nagrody Leszkiem Wójcikiem z Lubaczowa oraz trzeciej Piotrem Zemankiem z Bielska Białej. Nie zawiedli zdobywcy wyróżnień: Oliwia Betcher  z Warszawy, Magdalena Cybulska z Łodzi i Tadeusz Knyziak „Coobus” z Warszawy.

   Nagrody w Turnieju Jednego Wiersza ( 17. uczestników) padły łupem: I – Danuty Bartoszuk z Piaseczna, II – Leszka Wójcika z Bielska Białej, III – Magdaleny Cybulskiej z Łodzi. Wyróżnieni zostali Jerzy Jankowski z Żyrardowa i Tadeusz Knyziak „Coobus” z Warszawy.

   Nie samym słowem poeta żyje! Wzruszającym koncertem obdarowała nas Bogumiła Ostrovnoi. Ciepło, poetycko, trudno do zapomnienia. Pewnie za rok…

Paweł Kubiak