• Zajęcia w roku kulturalnym 2019/2020

ŚWIAT DRUKOWANIA 3D

Nasze zajęcia obejmują trzy bloki tematyczne:

1. Projektowanie 3D
  2. Drukowanie 3D
  3. Skanowanie 3D

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z obsługą drukarki 3D oraz skanera 3D, a także zostaną wprowadzeni w tajniki przestrzennego projektowania i tworzenia kształtów. Uczestnicy poznają cały proces powstania przedmiotu, począwszy od własnego pomysłu, aż po wydruk na drukarce 3D.

Proponujemy nowy wymiar edukacji dla dzieci, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, w sposób praktyczny uczy nowoczesnej technologii, a tym samym zapewnia dobry start w przyszłość.

Na naszych zajęciach:

• poznamy od strony praktycznej obsługę drukarki 3D i skanera 3D.
  • wspólnie poznamy oprogramowanie do projektowania 3D.
  • stworzymy wiele gadżetów, pomocy naukowych, przedmiotów użytku codziennego.
  • zaprojektujemy własnego robota 3D.
  • w trakcie zajęć wykorzystamy także skaner 3D, wspólnie zaobserwujemy jak obiekty rzeczywiste przenoszone są do świata wirtualnego. Między innymi wykonamy skany twarzy uczestników i stworzymy na tej podstawie model 3D.
  • oprócz wiedzy praktycznej, każdego dnia warsztatów przedstawimy wybrane zastosowania drukowania 3D w przemyśle i medycynie.
  • wszystkie projekty dzieci są drukowane w 3D i wręczane uczestnikom.
  • Uczestnicy zajęć otrzymują książeczki, w których za uczestnictwo w zajęciach zbierają pieczątki, które mogą następnie wymienić na roboty wydrukowane na drukarce 3D.
  • to i wiele, wiele więcej wydarzy się na naszych zajęciach, na które serdecznie zapraszamy!
  1. Warsztaty będą realizowane w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie
  2. Zajęcia będą realizowane w blokach 75-minutowych, raz w tygodniu
  3. Liczebność grupy 6-10 osób.
  4. Na czas zajęć zapewniamy: drukarkę 3D, skaner 3D.
  5. Zajęcia są odpowiednie dla dzieci od 7 roku życia.
  6. Cykl zajęć całorocznych obejmuje ok 30 spotkań warsztatowych i jest zakończony uzyskaniem certyfikatu
  7. Zajęcia odbywają się na własnych laptopach. Zapewniamy niezbędne oprogramowanie.

Zajęcia raz w tygodniu/75 minut – opłata miesięczna za uczestnika 150 zł

Kiedy: Czwartek 18:55-20:10.

Początek zajęć: 10 października 2019

Zapisy: http://edu3dkacja.pl/mok_piastow