Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie jest jednym z dziesięciu partnerów tegorocznej edycji warsztatów „Malowane lato”. Realizatorem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Zadaniem partnera projektu było przeprowadzenie wakacyjnych warsztatów plastycznych. W Miejskim Ośrodku Kultury trwały one sześć dni, od 19 do 26 sierpnia, cztery godziny dziennie. Zgodnie z zasadmi rekrutacji wzięło w nich udział 23 dzieci, od pierwszej do siódmej klasy.

To był wyjątkowy tydzień ze sztuką! Uczestnicy poznali różnorodne techniki artystyczne – kolaż, akwarela, tempera, pastela, rysunek kredką, ołówkiem, flamastrem i ciekawe formy pracy – od studium postaci, przez martwą naturę, pejzaż do mandali. Łącznie powstało ponad 140 prac, letnich, słonecznych, pełnych wakacyjnych wspomnień. I to są naprawdę świetne prace!

Spośród nich wybranych zostało 5 świetnych dzieł (choć zadanie wyboru, przy tej ilości wspaniałych prac było ogromnie trudne). To prace: Zuzanny Piec, Weroniki Gałązki, Liwii Wojtachnik, Zofii Rędziak oraz Eleny Gos. Zostaną one przekazane do Mazowieckiego Instytutu Kultury. Tam wezmą udział w konkursie głównym. Uroczyste zakończenie projektu nastąpi w październiku. Mamy nadzieję, że podczas uroczystej gali będziemy mogli cieszyć się sukcesem któregoś z naszych reprezentantów.