Akcja Lato w mieście dobiegła końca!

W tym roku Miejski Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę bezpłatnych zajęć dla dzieci w wieku szkolnym od 24.06.do 31.07. Zajęcia trwały łącznie pięć i pół tygodnia w godzinach od 11:00 do 15:00. Codziennie na zajęciach uczestniczyło średnio 25 osób.

Dzieci miały możliwość uczestniczyć w różnorodnych zajęciach oraz warsztatach. W pierwszym tygodniu Lata w Mieście odbyło się spotkanie  z przedstawicielem  Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, na którym zostały omówione podstawowe zasady bezpiecznych wakacji. W ramach spotkań artystycznych odbywały się zajęcia plastyczne, eco art., warsztaty lepienia z gliny oraz zdobienia pierników. Odbyły się również warsztaty astronomiczne, chemiczne, łamigłówki mądrej główki oraz nowoczesne gry planszowe a także zajęcia z nauki gry na bębnach afrykańskich. W ramach zajęć ruchowych odbyły się karate, fitness oraz gry zespołowe. W tym roku dzieci po raz pierwszy uczestniczyły  w zajęciach z druku 3D. Poznały proces tworzenia wydruków 3D oraz ich zastosowanie w życiu codziennym. W trakcie Lata w Mieście wyświetlono 5 bezpłatnych seansów filmowych dla dzieci. Ponad to odbyło się klika pokazów tzw. Kina sferycznego.

Przed nami  jeszcze projekt „Malowane Lato” , który realizowany jest wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury.  Są to bezpłatne warsztaty plastyczne, edukacyjne oraz animacyjne skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat. Końcowe efekty warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w MOK, natomiast 5 najlepszych prac przesłanych będzie do MIK, gdzie odbędzie się uroczysty finał projektu.

Póki co wszystkim uczestnikom zajęć w MOK życzymy udanych oraz niezapomnianych wakacji. Zbierajcie siły na nowy rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu!