• Wiosenny wianek

  31.03.2019 r. godz. 13.00
  Więcej...
 • Śpiewająca Eurydyka

  20.03.2019 r. godz. 18.00 - liczba miejsc ograniczona
  Więcej...
 • Interpretacje 2019

  Prace należy składać do 21.03.2019 r.
  Więcej...
 • Wygraj Sukces - eliminacje wstępne

  07.05.2019 r. godz. 11.00
  Więcej...

GRUPA POCZĄTKUJĄCA FLAMENCO - NABÓR
(czwartki od 20.00 do 21.00)
PIASTÓW
Zapraszam serdecznie na zajęcia taneczne flamenco od podstaw - MILE WIDZIANE MAMY Z DZIEĆMI - tańczymy flamenco bez względu na wiek. 
Zapraszam osoby początkujące jak i takie które kiedyś tańczyły, a miały przerwę i chcą znów poczuć duende Emotikon smile
https://web.facebook.com/events/1523134911315256/
Szczegółowe informacje:

dorośli:
karnet na 4 zajęcia 100zł
pojedyncza lekcja 30zł
dzieci:
karnet na 4 zajęcia 50zł
pojedyncza lekcja 15zł
Zalecany strój :
na początek nie jest wymagany profesjonalny strój Emotikon smile najważniejsze są buty - na szerokim,niewielkim obcasie,optymalnie z paskiem przytrzymującym stopę(dzieci-twarda podeszwa) spódnica szeroka długa lub do połowy łydki pod spódnice wygodne legginsy lub dres

FLAMENCO :
to coś więcej niż taniec. Jest to zjawisko kulturowe które obejmuje zarówno taniec, śpiew jak i gitarę. Nie można dobrze tańczyć flamenco jeśli nie rozumiemy muzyki i nie potrafimy współpracować ze śpiewakiem. Na zajęciach oprócz prawidłowej postawy, ruchu rąk oraz wybijania rytmu nogami (co jest nieodłącznym elementem tańca i niejako wizytówką Flamenco) będziemy poznawać rytm, jak wyczuć go w gitarze, jak wybijać rytm rękoma, będziemy uczyć się jak poprzez ruch opowiadać o sobie, o otaczającym nas świecie i o tym jak go postrzegamy, bo taniec to przede wszystkim opowieść historii, którą nosimy w sobie. Opowieść nie tylko o radosnych wydarzeniach z naszego życia, ale także o smutnych momentach, które dotyczą każdego człowieka. Większość z nas czuje obawę przed okazywaniem trudnych emocji takich jak smutek, rozpacz, gniew. Flamenco pozwala nam bez strachu przed oceną innych ujawnić to co chowamy gdzieś głęboko w zakamarkach swojej duszy, to co wstydzimy się wyrażać, czego nie chcemy mówić na głos.

PATRYCJA FORSTER:
Flamenco zajmuje się od 10 lat. Udziela lekcji indywidualnych, prowadzi regularne zajęcia w Szkołach Tańca i Domach Kultury w Warszawie i okolicach. W Studio Duende uczy 4 lata. Nadal regularnie poszerza swój warsztat u najlepszych tancerzy z Polski i w cyklicznych warsztatach z mistrzami tańca z Hiszpanii. Wybitni tancerze, którzy ją fascynują, to: Fuensanta La Moneta, Joaquin Grillo, Pastora Galvan, a w bardziej awangardowej wersji Israel Galvan.Patrycja swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2005r regularnie uczęszczając na zajęcia: Latino Solo i Rock’n Roll Solo, następnie kilka lat szkoliła się w zakresie Tańca Orientalnego.Kiedy już zafascynowana była tańcem i wiedziała, że chce nim zajmować się profesjonalnie, poszukując tego jedynego stylu, w którym się zakocha, trafiła na letnie warsztaty taneczne w Lądku Zdrój - tam miała pierwszą styczność z flamenco i już od pierwszych zajęć wiedziała, że to właśnie ono stanie się jej sposobem na życie. Dalszą naukę kontynuowała w Warszawie, gdzie intensywnie uczęszczała na zajęcia do najstarszej i jednocześnie pierwszej w Polsce szkoły tańca ukierunkowanej tylko i wyłącznie na naukę tej formy, tam też zdobywała doświadczenie instruktorskie prowadząc kursy wakacyjne oraz lekcje indywidualne.Równolegle szkoliła się także na cyklicznych warsztatach u cenionych tancerzy flamenco z Hiszpanii takich jak Yasaray Rodriguez, Leonor Leal, Vicky Barea, Antonio de Veronica."Duende, tak Hiszpanie nazywają bliżej nieokreślony stan euforycznego uniesienia, swego rodzaju oczyszczenia - bo flamenco to magia, która rozwija i ciało i ducha. Zapraszam na swoje zajęcia"